Skąd pomysł na masaż biurowy?
Masaż biurowy jest coraz bardziej popularną usługą we wszystkich miejscach pracy, gdzie mamy do czynienia z pracą siedzącą, wymuszającą na pracownikach jedną pozycję ciała. Podczas kilku godzin pracy mięśnie, szczególnie karku, ramion i pleców, sztywnieją, są napięte. Spada wtedy efektywność pracy, ponieważ w jej trakcie najczęściej pojawia się znużenie, czasem ból w niektórych partiach ciała. Pracownicy mogą też mieć problem z koncentracją, czasem bywają zwyczajnie zmęczeni. Wiadomo, że w procesie długofalowym, warunki pracy siedzącej niekorzystnie wpływają na zdrowie.
Masaż biurowy stał się bardzo popularną usługą w firmach na Zachodzie. Dla polskich firm usługa dostępna jest od kilku lat i zyskuje coraz większą popularność. Przestaje być traktowana, jako udziwnienie czy fanaberia, a postrzegana jest, jako doskonałe rozwiązanie zwiększające wydajność i motywację pracowników. Aby rozwiązanie takie zyskało powszechność, wciąż muszą być przełamywane stereotypy myślenia o obowiązkach pracowniczych. Jednak jest z tym coraz lepiej, coraz więcej pracodawców zauważa ewidentne korzyści płynące z masażu biurowego dla swoich pracowników.
Najważniejszą sprawą, z jaką mierzy się pracodawca, jest pozwolenie pracownikowi na kilkunastominutowy relaks w czasie godzin pracy, który ma być nie tylko zbawienny dla jego zdrowia, ale też wymiernie wpływać na rezultat jego pracy dla firmy. Każdy pracodawca, który zdecydował się na tę usługę, zauważa znaczną poprawę wydajności i wzrost motywacji wśród swoich pracowników.
Góra – dół czyli podstawy masażu biurowego w pracy
Usługa zazwyczaj polega na wizycie jednego lub kilku masażystów wraz z potrzebnym sprzętem w firmie zamawiającej masaż biurowy. Przeznacza się zwykle jeden pokój w firmie, w którym wykonywane są sesje masażu dla poszczególnych pracowników. Sesje trwają różnie, w zależności od zamówienia i zapotrzebowania, 10 – 15 lub 20 minut. Do tego celu wykorzystywane jest specjalne krzesło do masażu, ale w większości firm, zajmujących się masażem biurowym, dostępne są na zamówienie także tradycyjne łóżka.
Jeśli jeszcze zastanawiasz się dlaczego warto wziąć masaż, to koniecznie sprawdź nasz blog.
Masaż polega na podejmowaniu czynności fizjoterapeutycznych, mających na celu rozluźnienie okolic szyi, barków, ramion i lędźwi. Są to okolice szczególnie wrażliwe w czasie zajmowania pozycji siedzącej oraz narażone na działanie stresu związanego z wielogodzinną pracą. Masowana osoba nie musi zdejmować wierzchniej odzieży. Nie stosuje się olejków do nacierania ciała. Możliwa zazwyczaj jest jednak wspólna z masażem aromaterapia. Zabieg na krześle do masażu jest doskonałym rozwiązaniem również z tego względu, że pozycja zajmowana przez osobę poddającą się masażowi, jest rozluźniona i zmniejsza napięcie mięśni.
Masaż biurowy przynosi ulgę dla kręgosłupa, powoduje ogólne rozluźnienie napiętych mięśni, pozwala na dalsze wykonywanie pracy, dodając, poddanej zabiegowi osobie, dawkę dodatkowej energii. Może być wykonywany nie koniecznie w godzinach pracy, a na przykład w przerwie na lunch lub na kawę.
Dodatkową formą usługi jest jej odmiana w postaci zamówienia masażu na konferencję lub spotkanie biznesowe i zaoferowanie gościom niecodziennego i komfortowego relaksu.
Często w masażu pomóc mogą świece sojowe. Czasem taki płomień świecy sojowej może pomóc w relaksie i odprężeniu, zwłaszcza gdy taka świeca sojowa ma swój indywidualny aromat, który pomaga się odprężyć. Szczególnie w tym miejscu polecam świecę sojową z jaśminem, która będzie idealnym remedium po ciężkim dniu pracy.
Leave a reply