Sposób palenia świecy do masażu
Choć temat „Świece do masażu” może brzmieć niepokojąco i dziwnie. Zapewniam Was, że mówimy o przedmiotach, które służą do odprężenia i pielęgnacji cery. Stosowane są przy okazji masażu technikami najczęściej wykorzystywanymi przez masaż relaksacyjny. Są alternatywą dla olejków do masażu i świetnym źródłem aromaterapii. W salonach masażu zabieg taki trwa najczęściej około godziny. Na czym polega?
Świeca do masażu wykonana jest z naturalnych komponentów. Nie zawiera w swoim składzie materiałów ropopochodnych, a więc przede wszystkim parafiny. Aby była pewność, że świeca do masażu jest tym, czego potrzebujemy, musi spełniać kilka warunków.
Zobacz także: Wegańskie świece zapachowe – co warto wiedzieć?
Zapalona świeca do masażu po około 15 minutach od zapalenia powinna się zmienić w oleisty balsam, który następnie zostaje wylany bezpośrednio na masowaną skórę. Ważne, żeby na skórze wosk nie zastygał, a pozostał w stanie płynnym, ponieważ ma za zadanie umożliwić masaż, natłuszczać i odżywiać skórę. Przez cały czas zabiegu wosk powinien być oleisty. Aby taki efekt osiągnąć, w salonie masażu podgrzewa się świecę co kilkanaście minut.
Szczególnie skóra sucha odczuwa po takim masażu ukojenie. Staje się nawilżona, elastyczna i odżywiona. W przypadku użycia dobrych świec do masażu efekt taki może utrzymywać się na skórze nawet ponad godzinę po skończonym zabiegu. Szczególnie sprawdzą się tu świece sojowe.
Następną ważną cechą, jaką powinna mieć świeca do masażu jest wyraźny i ładny zapach. Powinien rozchodzić się tuż po zapaleniu świecy i powinien się utrzymywać podczas całego zabiegu. Powinien też przenieść się na skórę, a nawet wydobywać różne nuty zapachowe w zależności od czasu, jaki upłynął od pierwszego kontaktu ze skórą. Podobnie, jak dzieje się to w przypadku perfum. Wszystko zależy od rodzaju świecy i użytej do jej produkcji kompozycji aromatycznej.
Z czego produkowane są świece do masażu?
Materiałem na świece do masażu może być wosk roślinny, wosk pszczeli lub kombinacja wosków roślinnych i pszczelego. Dodatkami może być również masło shea lub masło kakaowe i oczywiście olejki aromatyczne. Bez olejków masaż z użyciem świec do masażu byłby mało przyjemny. Dodawane mogą być również oleje z innych roślin, np. owoców.
Bardzo dobre efekty dają świece do masażu wykonane z wosku sojowego, ponieważ ma on bardzo dobre właściwości pielęgnacyjne i odżywcze dla skóry ludzkiej. Jeszcze lepsze efekty daje wosk sojowy połączony z woskiem pszczelim.
Wszystkich, którzy zetknęli się ze świecami do masażu po raz pierwszy zapewniamy, że masaż przy ich użyciu jest bardzo przyjemnym, relaksującym zabiegiem. Najważniejsza jest jakość zakupionej świecy i dobrany do naszych oczekiwań aromat.
Przeczytaj także: Naturalne świece zapachowe
Kiedy dwa poprzednie warunki zostaną spełnione, nie zostaje nic innego, jak oddać się cudownym doznaniom. Podczas masażu ciepłym pachnącym balsamem powstałym z aromatycznej świecy przeznaczonej tylko do tego konkretnego celu. Jest to doskonały zabieg o każdej porze roku, ale szczególnie jesienią i zimą potrafi dość skutecznie poprawić nastrój.
Kiedy nie chcemy wybierać się do salonu masażu – z takich czy innych względów, warto w domowych warunkach spróbować wykonać masaż samemu lub przy pomocy np. partnera lub partnerki. W cieple i zaciszu własnego mieszkania, masaż powinien przynieść dodatkowe korzyści i przyjemności.
Leave a reply